فرقه ها

فرقه پژوهی

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای از متلاشی شدن فرقه و شبکه انحرافی توسط سازمان اطلاعات سپاه روح‌الله با عملیات دقیق و هوشمندانه پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه این استان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: به یاری خداوند متعال، با تلاش مجاهدانه و هوشمندانه پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه روح‌الله استان مرکزی طی یک عملیات اطلاعاتی دقیق و حرفه‌ای تعدادی از سرشبکه‌های اصلی یک فرقه انحرافی در استان که توسط رابطین مستقر در ترکیه و کانادا هدایت می‌شدند، توسط سازمان اطلاعات سپاه روح‌الله استان مرکزی دستگیر و به مرجع محترم قضایی معرفی شدند، همچنین فریب‌خوردگان این فرقه انحرافی در تعدادی از شهرستان‌های استان شناسایی و با هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی در سیر مراحل ارشاد و هدایت قرار گرفتند.

این اطلاعیه میفزاید: گفتنی است متأسفانه این شبکه با سو استفاده از احساسات پاک اقشار مختلف مردم به ویژه زنان و جوانان در علاقه به امور معنوی ضمن ایجاد آسیب به کانون امن خانواده درصدد استفاده ضد امنیتی از اعضای خود بودند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: به استحضار مردم شریف می‌رسانیم عرفان اصیل اسلامی تنها از طریق تعهد و تمسک به شریعت و دستورات دینی علما میسر بوده و دل سپردن به شیوه‌های مدعیان دروغین عرفان، تبعات جبران‌ناپذیر روحی و جسمی در پی دارد.

این اطلاعیه میفزاید: از مردم فهیم درخواست می‌شود تا ضمن بالا بردن هوشیاری نسبت به فعالیت‌های انحرافی عرفان‌های نوظهور در محیط پیرامونی خود، هرگونه برپایی کلاس تجمع و فعالیت‌های افراد در این خصوص را از طریق تلفن ۱۱۴ ستاد خبری سازمان اطلاعات سپاه استان مرکزی اطلاع‌رسانی نمایند.