ماموستا رستمی

فرقه پژوهی:

ماموستا رستمی امام جمعه سنندج گفت: در اغتشاشات اخیر که بی‌شک از سوی دشمنان داخلی و خارجی سازماندهی شده بود، همه دیدیم که معاندان چه خواب‌هایی برای این ملت و انقلاب دیده‌اند، زیرا دشمن بدبختی و ویرانی ایران اسلامی را آرزو می‌کند.

ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج، اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرماید که باید نسبت به همدیگر مهربان و رحیم باشیم.

امام‌ جمعه سنندج با اشاره به نزدیک بودن سالروز میلاد باسعادت رسول اکرم(ص) و هفته وحدت، گفت: مردم کردستان محبت ویژه‌ای نسبت به رسول اکرم(ص) دارند و در این ایام این استان مملو از شادی و جشن‌های مختلف است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: کردستانی‌ها مردمانی با غیرت و متدین هستند و نسبت به مقوله حجاب بسیار حساس هستند و آن را از دستورات الهی می‌دانند و این نشان از شرف مردم این خطه از ایران اسلامی دارد و تلاش دشمنان برای اشاعه بی‌حجابی در استانی همانند کردستان هرگز عملی نخواهد شد.

ماموستا رستمی خاطر نشان کرد: در اغتشاشات اخیر همه دیدیم که نیروهای انتظامی و نظامی، حافظ مردم در مقابل آشوبگران بودند و در این راه شهدایی نیز تقدیم انقلاب کردند.

امام‌ جمعه سنندج افزود: مردم کردستان در زمان اغتشاشات نشان دادند که مسیر آنها از مسیر آشوبگران جداست و این مهم در راهپیمایی خودجوش مردم استان ثابت شد.

این عالم اهل سنت در ادامه با اشاره به اینکه الگو برداری از سیره زندگی رسول اکرم(ص) زمینه سعادت هر انسانی است، اظهار داشت: ۱۲ تا ۱۷ ماه مبارک ربیع الاول به عنوان هفته وحدت خوانده می‌شود، لذا می‌طلبد که روز میلاد رسول مهربانی‌ها از دیدگاه مردم اهل سنت از سوی دولتمردان به عنوان یکی از ایام تعطیل در تقویم کشور گنجانده شود.

ماموستا رستمی در پایان با اشاره به حادثه و فوت مرحوم مهسا امینی، خاطرنشان کرد: امیدواریم که پرونده مرحوم مهسا امینی به خوبی بررسی شود و از سوی دیگر به مناسبت سالروز میلاد رسول اکرم(ص) آن دست از معترضین که در آشوب‌های اخیر از روی نادانی حضور داشته و دستگیر شده‌اند، آزاد شوند.