فرقه پژوهی: حجت الاسلام سیدروح الله زمانی موسوی امروز در نشستی بصیرتی با روحانیون و طلاب شهرستان اسلام آبادغرب اظهار داشت: ایجاد انحراف در آرمان های جهان اسلام همانند، فراموشی آرمان آزادسازی قدس شریف از چنگال صهوینستها، تلاش برای عدم تحقق وحدت در بین مذاهب اسلامی و… تنها بخشی از پروژه های بلندمدت کشورهای استکباری در قبال جهان اسلام است.

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب گفت: از سوی دیگر در سال های اخیر هر یک از مذاهب اسلامی به گونه ای خزنده مورد تعدی و تهاجم عقیدتی دشمنان قرار گرفته اند و با نگاهی ریزبینانه و دقیق می بینیم که زیرمجموعه هر یک از این مذاهب، فرقه ها و نحله های ایجاد شده اند که از بنیان با مبانی اسلام در تضاد هستند.

این استاد حوزه علمیه کرمانشاه با تاکید بر اینکه فضای مجازی بهترین و آسان ترین راه دسترسی فرقه های منحرف برای ترویج و تبلیغ عقایدشان است، افزود: متاسفانه نبود مدیریت بر فضای مجازی و از سوی دیگر اعتماد آسان بسیاری از مخاطبین به این فضا باعث شده است که فضای مجازی به جولانگاه فرقه ها و عرفان های کاذب تبدیل شود.

حجت الاسلام زمانی موسوی بیان داشت: شاید یک انسان با علم و درایت نادرست بودن این عرفان های کاذب را درک کنند، ولی آن نوجوانی که کاملا بی اطلاع است بی شک به سمت این فرق و عرفان ها کشیده می شود که این خطر بالقوه فرهنگی برای نسل های جوان کشور محسوب می شود.

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به اینکه اختلاف به معنایی که دشمنان بیان و پررنگ می کنند، بین مسلمین وجود ندارد، عنوان داشت: همه ما پیرو یک آیین راستین هستیم و در ذیل این آیین مشترکات بسیاری همانند کتاب، پیامبر و… را داریم، لذا تلاش برای خط کشی و مرزبندی مذهبی کاری شیطانی و از روی بی بصیرتی است.

این استاد حوزوی با اشاره به اینکه تلاش برای پررنگ کردن اختلاف نظر بین مسلمین خود گناهی نابخشودنی در قاموس اسلام و سایر ادیان آسمانی است، گفت: کسانی که در مسیر ایجاد تفرقه بین ادیان آسمانی و مذاهب دینی تلاش می کنند به مثابه سپاهیان ابلیس بر روی زمین هستند، لذا باید ضمن شناخت این افراد و گروه ها باید از آنان به شدت دوری کنیم.

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: تا زمانی که جهان اسلام به بصیرتی که مدنظر اسلام، قرآن و رسولش است، نرسد، نباید انتظار رسیدن به یک وحدت و انسجام جامع بین برادران دینی را داشت، از این رو دشمنان دست به هر ترفند و توطئه ای می زنند که این مهم در بین مسلمین محقق نشود