دیدار فائزه هاشمی با یکی از عناصر رهبری فرقه ضاله بهائیت

فرقه پژوهی برداشت از بهائیت در ایران:

سال 95 بود که در خبرگزاری‎ها و فضای مجازی دیدار فائزه هاشمی با یکی از عناصر رهبری فرقه ضاله بهائیت در ایران خبرساز شد. یکی از واکنش‎ها به این رفتار نامه‎ای است که اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به هاشمی رفسنجانی ارسال داشتند. متاسفانه در آن زمان در مقام پدر ایشان فقط نصیحت کردند و ابراز تاسف اما خوبعمرشان به این دنیا نبود تا ادامه رفتار فرزندش در توهین به ارزش‎های انقلاب اسلامی و سردار دل‎ها و حتی بیشتر از آن توهین به پیامبر بزرگوار مسلمین را از این فرزند ناخلف بشنوند. می‎خواهیم پس از گذشت بیش از 5 سال نگاهی داشته باشیم به نکاتی که در نامه‌‌ دانشجویان خطاب به آقای هاشمی آمده بود.

فرقه ضاله و فائزه هاشمی

جناب هاشمی رفسنجانی

سلام علیکم

مدت‌های مدیدی است که ما دانشجویان نسبت به رفتار‌ها و گفتارهای شما در مقام منتقد هستیم، چرا که رفتار‌های شما و خانواده‌تان را در خلاف مسیر منافع ملت و آرمان و اهداف انقلاب اسلامی می‌دانیم و مفاسد فرزندانتان را جز لطمه و دست اندازی به بیت المال و حقوق ملت نمی‌دانیم.

هاشمی رفسنجانی

آقای رفسنجانی؛

این‌ها نقدهای سیاسی در حوزه عملکرد زاویه دار شما نسبت به مبانی انقلاب اسلامی است که به جهت داشتن پایگاه در اپوزیسیون از شما صورت می‌پذیرد، اما اتفاق اخیر دیگر یک مسئله سیاسی نیست، بلکه مسئله شرع مقدس اسلام است.

فائزه هاشمی، فرزند شما در روزهای اخیر به دیدار خانواده بهایی ضدانقلاب رفته و در توجیه این دیدار گفته است:

نگاه من به این موضوع نگاه حقوق بشری است که آن‌ها هم باید مثل شهروندان دیگر کامل از حقوق اولیه شهروندی برخوردار باشند که متاسفانه از کمترین حقوق برخوردار نیستند. نگاه من به موضوع بهایی‌ها موضوع حقوق بشر است و اینکه حالا من مسلمانم و آن‌ها بهایی هستند و یا اینکه اصلا کدام دین خوب است و کدام دین بد است، این بحث‌ها نیست.

موضوع حقوق بشر است و اینکه به هرحال یکسری اقشار در جامعه ما متاسفانه از حقوق اولیه‌شان برخوردار نیستند، از جمله بهایی‌ها و این خوب نیست. اسلام هم با این تبعیض موافق نیست. ما احادیث و آیات فراوانی در این خصوص داریم. توصیه حضرت علی به مالک اش‌تر را داریم که می‌گوید حقوق آنهایی که در دین با تو مشترک نیستند هم باید رعایت شود. این رفتار رفتار اسلامی نیست که متاسفانه ما در جمهوری اسلامی شاهد آن هستیم.

جناب هاشمی رفسنجانی؛

شما کسی هستید که به پشتوانه اجتهاد وارد مجلس خبرگان رهبری شدید اما آیا در خانواده یک مجتهد دینی بهائیت به عنوان دین شناخته می‌شود؟ آیا شما نمی‌دانید که بهاییت یک فرقه ضاله است که به پشتوانه انگلیس خبیث شکل گرفته است؟ آیا شما با این انحراف آشنا نیستید؟ پس چطور اجازه می‌دهید در خانواده شما از حقوق بشری بهاییت دفاع شود؟ خدای بهاییت کیست؟ کدام پیامبری این دین را برای بشریت آورده است؟

فرزند شما مبانی اسلامی که از علمیه قم تا الازهر مصر به آن پایبندند را زیر پا گذاشته است و شما در این باره هنوز سکوت کرده‌اید! آیا شما در اسلام هم دچار تغییر و تحول شده‌اید؟

فرزند شما که سابقه این همه فتنه انگیزی علیه انقلاب را دارد در این میان برای رفتار انحرافی خود به غلط و به دروغ از حدیث امیرالمومنین هم استفاده می‌نماید؛ حال آنکه هیچ فقیهی در دین اسلام چه اهل سنت و چه شیعه، بهاییت را دین نمی‌داند! پس از دیدار فرزندتان با این جریان ضاله و حمایت از آن‌ها آیا باز دیگران را انحرافی خطاب می‌کنید؟

جناب آقای هاشمی؛

وااسفا که عالمی بنشیند و ببیند که فرزندانش مدافع حقوق جریان‌های ضاله شود و دم بر نیارد! که چه جفایی بزرگ‌تر از این می‌توان در حق اسلام عزیز کرد؟ این دیگر نه مسائل سیاسی است، نه برجام است، نه دولت یازدهم است و نه هیچ مسئله? دیگری، این دفاع از کیان اسلام است و سکوت شما جز لطمه بیشتر بر پیکره اسلام عزیز چیست؟ ما نمی‌دانیم از شما به کجا شکایت بریم که در مقام رییس مجمع تشخیص مصلحت این نظام، نقطه اتکا و مرکز ثقل ضد انقلاب شده‌اید!

بایستی به همه مراجع تقلید و علمای اسلام این جفا را تسلیت بگوییم و بگوییم که‌ای مردان دین و‌ای دردمندان میراث پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع)، ما اعلام کردیم که جناب هاشمی برای دفاع از کیان اسلام و حفظ خود از آتشی که بر دامن دارد بایستی موضع گیری نماید و در جهت اصلاح آنچه افتاده برآید.

و السلام علی من التبع الهدی

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور

انجمن اسلامی

شاید اگر به این مکتوبات توجه میشد در ادامه توسط همین خانم اهانت به سردار دلها و یا اهانت به ساحت مقدس نبی بزرگ اسلام از زبان ایشان شنیده نمیشد. گرچه به نظر میرسد این خانم درگیر بیماری حاد روانی ” اختلال نافرمانی مقابله جویانه ” شده است. البته هر از چند گاهی مورد توجه قرار گرفتن به هر بهانه حتی توهین به مقدسات رفتاری است که خانم هاشمی برای آینده و درمان بیماری امیدوار میکند .

برای کلیه بیماران سلامتی آرزو میکنیم.