فرقه پژوهی برداشت از بهائیت در ایران : دومین جشنواره ملی مقدس‌نما؛ بهائیت، محفل خیانت با معرفی و تجلیل از برگزیدگان در کرج به‌کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی مقدس‌نما؛ «بهائیت، محفل خیانت» با حضور ‌حجت‌الاسلام علیرضا روزبهانی، مهرابی مدیر حوزه هنری سازمان تبلیغات و جمعی از هنرمندان سراسر کشور در کرج برگزار شد‌.

از بین 107 پوستر رسیده به جشنواره، آثار سید جواد مظفری، راضیه فلاحیان، محبوبه جوادی‌پور موفق به کسب اول تا سوم شدند همچنین محمود تنیده، محمدرضا حاجی ملاحسنی نیز در بخش پوستر مورد تقدیر گرفتند.

براساس این گزارش از بین 87 اثر در بخش کاریکاتور سید محمدجواد طاهری، محمود نظری و محمد علی رجبی به ترتیب نفر اول تا سوم شدند در این بخش امیرحسین جعفری‌نژادان، علی شعبانی، مهران محمد پوران و‌ نازنین اسماعیل‌زاده شایسته تقدیر واقع شدند.

جشنواره ملی «بهائیت، محفل خیانت» از سوی موسسه فرق و ادیان زاهدان (مفاز) با همکاری قطب‌های فکری – فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی و معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه این دفتر و جمعی از موسسات فعال در زمینه فرق انحرافی برگزار شد.

حجت‌الاسلام امیرحسین کامل نوابرئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره اظهار داشت: برای از بین بردن تفکرات بهائیتبرای روشنگری و بالابردن اطلاعات جامعه در مورد خطرات حضور بهائیت زحمات زیادی کشیده شده استاما آن چیزی که امروزه با مخاطب و ذائقه جامعه سازگاری داردبیانی فراتر از مقاله است.

وی تصریح کرد: افرادی به دام فرقه‌های ضاله افتاده و با تفکراتی غلط از مسیر حق، گمراه شده‌اند، کسانی هستند که نه با کتاب و نه با مقالات علمی برخوردی داشتند و دشمن می‌داند سراغ چه کسانی برود چرا که کسانی کتاب می‌خوانند و پیگیر مسائل علمی هستند، هیچ وقت پیرو و معین این تفکرات نخواهند بود.

کامل نواب خاطرنشان کرد: جامعه امروز برای همه اقشار جامعه حرف دارد و سنگین‌ترین حرف‌ها را می‌توان با بیانی شیوا و آسان برای افراد تبیین کرد.

وی با بیان اینکه نخستین دوره جشنواره مقدس نما در سال گذشته با محوریت انجمن حجتیه در سه بخش پوستر، کاریکاتور و موشن گرافی برگزار شد عنوان کرد: سال 1400 سال خاصی برای تشکیلات بهائیت است از این رو در سطح جهان اقدامات بسیاری برای بزرگداشت صدمین سالگرد فوت عبدالبها برگزار شد.

در این رستا نیز تمامی مشاورین قاره‌ای را در شهر اسرائیل و در منطقه فلسطین اشغالی فراخوان زدند، همین تشکیلات برنامه‌هایی برای آینده ما رقم زده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی «بهائیت، محفل خیانت» تأکید کرد: سازمان‌های فرهنگی، دغدغه‌مندان و هنرمندان به گوش باشید که در آینده ای نه چندان دور اقداماتی که در این جلسه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم کشور به تصویب رسیده و در حال عملی شدن است که نیازمند بصیرت، بینش و آگاهی لازم است تا از این اتفاق جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به این حساسیت دومین جشنواره مقدس نما با عنوان «بهائیت محفل خیانت»، از ابتدای مهر فراخوان خود را در دو رشته پوسترو کاریکاتور اعلام کرد و در طول این مدت اتفاقات شایسته‌ای رقم خورد از جمله کارگاه طراحی پوستر در شیراز که جمعی هنرمندان را از اقصی نقاط کشور گردهم آورد و تحت نظر اساتید هنری چون دوست محمدی، سید مهدی حسینی و استاد سید محمدرضا میری ایده‌پردازی کردند و در حق فرهنگ مقابله با تفکر ضاله، انحرافی و تحجر ایفای نقش کردند.

کامل نواب خاطرنشان کرد: هدف ما این است که به همه مردم و حتی پیروان این فرقه بگوییم آنچه تشکیلات بهائیت به عنوان بهائیت معرفی می‌کند، آن چیزی نیست که وجود دارد، در واقع بهائیت در کنار خیانت‌ها و جنایت‌هایی که در طول تاریخ انجام داده است، صفت دیگری نیز به راحتی می‌شود به آن استناد کرد آن تزویر است که حتی علیه پیروان خود نیز پیاده کرده است.

جشنواره ملی «بهائیت، محفل خیانت» از سوی موسسه مفاز با همکاری سازمان تبلیغات استان البرز، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، نهضت پوستر انقلاب، رهپویان یزد و جمعی از موسسات فعال در زمینه فرق انحرافی برگزار شد.